Hopp til hovedinnhold

Skogsdrift med hest - i Steinbergskogen

Vestoppland Dølahestlag og Mjøsmuseet inviterer til skogdag på amtmannsgarden Steinberg. Det skal ryddes i skogen etter to uker med skoleelever på besøk, og tømmeret skal hentes ut med hester. Det blir bålkaffe og hesteprat for små og store som synes gammeldags skogsarbeid er artig.

NB! Arrangementet har funnet sted

Vestoppland Dølahestlag og Mjøsmuseet inviterer til skogdag i området ved Grønlandssletta, på Amtmannsgarden Steinberg. Det skal ryddes i skogen etter to uker med skoleelever på besøk, og tømmeret skal hentes ut med hester. Det blir bålkaffe og hesteprat, for alle som synes gammeldags skogsarbeid er artig.

Skogen ved Grønlandssletta Steinberg
Sillongenvegen 230, 2846 Bøverbru, Norway
15. mars 2026
11.00
  • 1/1

Tømrer og laftesnekker Marius Holje kommer og viser hogst med øks/svans. Det blir demonstrert diverse lunneutstyr med hest.

Dette passer for alle som synes det er fint å oppleve gammeldags skogsdrift, om du bare vil se på, grille og prate litt eller ha med din egen hest, det være seg unghest, voksen, uerfaren eller erfaren, her er alle velkommen!

Hvis du tenker å ha med hest, gi en tilbakemelding til Stein Tore Nygård i dølahestlaget på tlf. 971 28 616.

Vi fyrer bål og serverer smaksprøver på tømmerhuggerkost med bålkaffe og flesk. 

Parkering ved Ditlevines utsikt, eller tømmervelta ved T-krysset Sillongenvegen/ Eriksrudvegen/Slettavegen.